Localizare : Constanta

Regulament Empty
MesajSubiect: Regulament   Regulament EmptyMar Iul 14, 2009 4:55 am

Regulamentul Fifa Best :

-> Odata inscrisi in acest campionat jucatorii isi dau acordul asupra acestui regulament .
-> Daca un jucator refuza sa joace un meci acesta va pierde cu scorul de 1-0, iar la mai multe refuzuri de a juca meciurile din campionat acesta va fi dat afara de pe forum .
-> Este interzis Q+W daca din greseala "iti scapa" un Q+W esti obligat sa intorci mingea din locul de unde a plecat sau s-o dai adversarului dand-o in out, in niciun caz sa continui faza .
-> Este interzisa marcarea golului direct din corner si cornerul batut pe bara transversala .
-> Este interzisa marcarea golului din corner din careul de 6m .
-> Este interzis Out-ul executat in careul de 6m .
-> In cazul in care un meci se intrerupe se vor juca minutele ramase. Dar daca se dovedeste ca adversarul a iesit va pierde meciul cu scorul din minutul in care a iesit +3-0 din oficiu .
-> Maxim 3 cartonse rosii pe meci, daca veti avea mai multe veti pierde meciul cu 3-0 .
-> Daca aveti ceva de reclamat trebuie sa aveti si ceva dovezi .
-> In cupele europene la fazele eliminatorii, se aduna golurile din ambele meciuri si daca scorul este egal se va juca un meci decisiv .
-> In caz de egalitate in liga , se va lua in considerare meciul direct .
-> Echipele cu datorii peste limita admisa (-10) vor fi sanctionate cu puncte in liga si cu juktori exclusi din lot asa ca aveti grija cum va calculati bugetele .
-> Sunt interzise trageri de timp exagerate (peste 5 pase intre fundasi, inclusiv portar) .
-> Toti useri care au echipe in campionat sunt obligati sa aibe o poza cu echipa respectiva la avatar pe forum .
-> Nu aveti voie sa jigniti adversarul si mai ales pe un membru din staff-ul Fifa Best .

Pentru orice regula de mai sus incalcata veti primi 1 avertisment, la 3 avertismente Ban, iar daca veti jigni un membru din staff veti lua direct Ban .